Antalya Havaalanı

HAVAALANLARI » Antalya Havaalanı

  • Antalya Havalimanı
    Antalya Havalimanı
  • antalya uçak bileti
    antalya uçak bileti

Antalya Havaalanı  / Ayt Havaalanı

Nisan 2007’de Fraport - IC İçtaş Holding konsorsiyumu, toplam 2,37 milyar Avro’yu bulan imtiyaz ödemesiyle, Antalya’daki üç havalimanı terminalinin işletilmesine ilişkin ihaleyi kazanarak, Türkiye’deki tüm rekorları kırmıştır. Üç terminali işletme imtiyazı, 2024 yılına kadar geçerlidir: Dış Hatlar Terminali 1 / İç Hatlar Terminali için 17 yıl; Dış Hatlar Terminali 2 için 15 yıl.

Söz konusu ihale, yeni ortak girişim şirketi Fraport IC İçtaş Antalya Havalimanı Terminal Yatırım İşletmeciliği A.Ş.’ye (20 Mayıs 2007’de kurulmuştur), 14 Eylül 2007 itibariyle İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali 1’i tek başına işletme, 2009 itibariyle de Dış Hatlar Terminali 2’yi operasyonları arasına dahil etme hakkı veriyor. ICF’in faaliyet alanı, VIP ve CIP terminallerini ve diğer tüm ilgili tesisleri de kapsıyor.

Uluslararası havaalanı işletmeciliğinde bir lider olan Fraport AG, 80 yılı aşkın bir süredir Frankfurt Havalimanı’nı başarıyla işletiyor ve havalimanı yönetimi, trafik ve terminal yönetimi, havalimanı perakende satışları, yer hizmetleri, intermodal taşımacılık, bağlantı merkezi (hub) yönetimi, çevre yönetimi, bilgi işlem hizmetleri ve gayrimenkul pazarlama alanlarındaki yenilikçi yaklaşımıyla tanınıyor. Fraport, deneyimini, dünyanın pek çok yerinde bulunan havaalanlarına, yatırımlar, ortak girişimler ve işletme sözleşmeleri yoluyla ve aynı kalite, müşteri odağı ve kurumsal sorumluluk anlayışıyla taşıyor. Bugün Fraport, yaklaşık 60 global lokasyonun işletmeciliğini yürütüyor ve yerel ekonomilerin büyümesine önemli katkıda bulunuyor.

1969 yılında İbrahim Çeçen tarafından kurulan IC Yatırım Holding, inşaat, altyapı geliştirme, turizm, enerji, tarım ve prefabrik çelik ürünleri dahil farklı sektörlerde faaliyet gösteren 11 iş birimine sahip bulunuyor. IC Yatırım Holding’in bir iştiraki olan IC İçtaş, makro ölçekli ulusal ve uluslararası projelerde lider bir inşaat şirketi olarak tanınıyor. IC İçtaş’ın, kalite taahhüdü, profesyonelliği, sosyal sorumluluk anlayışı ve Türkiye’nin gelişimine olan toplam katkısı sayesinde, güçlü bir kurumsal itibarı vardır.

Dış Hatlar Terminali 1, 1 Nisan 1998 ve 13 Eylül 2007 tarihleri arasında Fraport tarafından işletilmiştir ve Türkiye havacılık tarihinin ilk Yap-İşlet-Devret projesidir. İç Hatlar Terminali, daha önce Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletiliyordu. Dış Hatlar Terminali 2, Nisan 2005 ve  Eylül 2009 yılları arasında  Çelebi ve IC tarafından işletiliyordu.

ICF Airports, yolcu güvenliğine verdiği önem, sıradışı hizmet kalitesi, lider teknolojilere yaptığı yatırımlar, eğitimli ve deneyimli personeli ve iş ortaklarıyla dostluk ve karşılıklı faydaya dayalı ilişkiler geliştirmesi ile rakiplerinden ayrılıyor. Şirket, Antalya’daki üç terminalin işletim sorumluluğunu üstlenmekten gurur duyuyor. Her iki iş ortağının toplam deneyimi, başarıyı garantiliyor.  

Antalya, sevilen bir tatil merkezi olmayı sürdürüyor. Antalya Havalimanı ise 2006 yılında yaklaşık 15 milyon yolcuyla, bu Türk Riviera’sı için en önemli turist kapısı olma niteliğini taşıyor. Antalya’da turizm sektörü büyümeyi sürdürdükçe, ICF Airports, uluslararası standartlarda bir havaalanı deneyimi yaşatmayı ve bu deneyimi dünya çapında faaliyetlerle sağlamayı taahhüt ediyor. ICF bugün havaalanı işletmeciliği hizmetlerinde lider bir oyuncu olarak konumlandırıldığı için, şirketin stratejik yönelimi, heyecan verici müşteri adaylarıyla dolu bir gelecek vaat ediyor.


Anahtar Kelimeler; Antalya Uçak bileti, antalya ucuz uçak bileti, ucuz uçak bileti, ucuz bilet,