Muğla Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

HAVAALANLARI » Muğla Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

Ülkemizin turizm bakımından en gelişmiş illerinden Muğla'ya her yıl binlerce yerli ve yabancı turist hava yolu aracılığıyla ulaşmaktadır.Genelde Muğla'ya tatil yapmak için gidenler iniş yeri olarak Muğla Dalaman Havalimanını seçerler.

 

Muğla Dalaman Havalimanı Tarihçesi

 Havalimanımız imalatına 1976 yılında başlanmasına müteakip, 1981 yılında tamamlanarak uluslar arası sivil hava trafiğine Hava Meydanı olarak açılmış, Kuruluşumuz yönetim kurulunun 29.08.1989 gün ve 90 sayılı kararıyla Havalimanı statüsünde teşkilatlandırılmıştır.

 İntifa hakkı Kuruluşumuz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında olan sivil askeri kategorideki Havalimanımız 1981 yılında 30 personelle başladığı hizmetine; bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonu ile birlikte 11 müdürlük 2 müstakil şeflik 1 sivil savunma uzmanlığı bünyesinde; 175’i hizmet alımı olmak üzere 516 personelle devam etmektedir.Personelin %60’ı ön lisans ve lisans mezunu, %20’si iyi derecede yabancı dil bilmektedir. Ayrıca Havalimanımızda yerleşik kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışan sayısı 2400 civarındadır.

 Otopark kapasitesi 1355 araç, şehre uzaklığı 6 km olup, ulaşım HAVAŞ ve taksi işletmesi marifeti ile sağlanmaktadır.

 

 Sizde Muğla Dalaman Havalimanına uçak bileti almak istiyorsanız yukarıdaki formda gerekli yerleri doldurarak istediğiniz güne biletinizi alabilir veya telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.